Subscribe to RSS

Trzy miejsca na reklamę, które najbardziej irytują

Znacie ten stan? Wracasz do domu, pełni nadziei, że czeka na ciebie już tylko odpoczynek. Chcesz w spokoju obejrzeć film, najlepiej z ukochaną osobą. Być może czeka na ciebie serial i finalny odcinek, którego nie możesz sobie odmówić? Nie martw się. Reklama na pewno zniszczy ci humor, związany z tą przyjemnością. A jak to się będzie objawiać? Już piszemy.

Dzisiaj będzie krótko – o reklamie w różnych miejscach, która uderza w nas w najmniej spodziewanym momencie. Czasami spada znienacka, przerywając ulubioną czynność lub doprowadzając do szału. Niektórzy spece od marketingu wymyślili też sposób na reklamowanie odzieży, który przynajmniej dla nas jest przesadą, i to na wielką skalę. Pisząc ten artykuł, zastanawiamy się, czy reklamowanie ma jakiekolwiek granice.

1. Winda – reklama w muzyczce

Muzyka, winda, kilka sekund w totalnym zamknięciu, chyba że akurat w windzie jest pełno nieznajomych ludzi. Bardzo często ta muzyka wcale nie jest taka relaksacyjna i zupełnie nie pomaga w takich sytuacjach. Często zawarty w niej komunikat dotyczy jakiegoś produktu bądź usługi, dostępnej w niedalekim oddaleniu. Muzyka specjalnie zmienia się w krótki komunikat, by w te kilka sekund przekonać nas do tego, jak bardzo potrzebujemy nowej, lepszej i polecanej przez dentystów szczoteczki. Takie reklamy dodatkowo nie występują tylko w windzie – można je także spotkać w innych miejscach, na przykład w poczekalniach. Nie mylmy ich z radiem. Radiowe reklamy są bardziej subtelne.

2. W internecie – podczas oglądania filmu

Już włączyłeś swój ulubiony temat, rozsiadłeś się w hotelu. Akcja jest coraz bardziej emocjonująca, wraz z bohaterem zbliżasz się do setna fabuły, aż tu nagle ni stąd ni zowąd ekran się zmienia. Pojawia się na nim reklama leku na potencje, która skutecznie obniża adrenalinę i zmniejsza twoją ochotę na film. Nie tak to miało działać? Ups, mówi się trudno – reklama jest ważniejsza od twojego filmu lub serialu. Ważne jest też to, że w twojej głowie tak czy siak zapisała się wizja leku na potencję. Bardzo smutne!

3. Twoje ciało

Nie, nie żartujemy. Pewnego lata firma odzieżowa wpadła na pomysł, by zainstalować na ławkach reklamy, które odciskałyby się na tylnej stronie ud siedzących. Komunikat krążyłby do godziny po mieście zupełnie za darmo, a sklep miałby szansę zostać bardziej niż zauważonym. Ten projekt należy do Superrete. Sieć znajduje się w Nowej Zelandii i jesteśmy pewni, że w kolejne wakacje ich pomysł na promocję letniej kolekcji będzie kolejnym, ekhem, zaskoczeniem.

0 komentarzy

Podobne tematypowrót

6 wind, które koniecznie musisz zobaczyć [część 1]

6 wind, które koniecznie musisz zobaczyć [część 1]

W umyśle przeciętnego Kowalskiego windy nie budzą jakichś szczególnych konotacji. Kojarzą się przede wszystkim z wygodą i użytecznością, rzadko kiedy wspomina się o nich w sposób szczególny. A szkoda, bo na świecie istnieje wiele wind, które prócz swojej użyteczności są również niebanalną gratką turystyczną. Przed wami pięć wind, które koniecznie powinniście zobaczyć, a może i

Winda kosmiczna: gdzie kończy się science-fiction, a zaczyna rzeczywistość?

Winda kosmiczna: gdzie kończy się science-fiction, a zaczyna rzeczywistość?

Marzenia o eksploracji kosmosu towarzyszą człowiekowi od dawna. Miniony wiek jest najlepszym obrazem tych marzeń, wszak pozostawił potomności olbrzymią spuściznę w postaci powieści i filmów science-fiction, podejmujących tematykę odkrywania wszechświata przez gatunek ludzki. Jedną ze sztandarowych futurystycznych koncepcji była wzorowana na Wieży Babel winda kosmiczna, mająca transportować ludzi w przestrzeń kosmiczną. Istna fantastyka, nieprawdaż? Cóż,

Wirtualne spacery – alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania czy zakłamywanie rzeczywistości?

Wirtualne spacery – alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania czy zakłamywanie rzeczywistości?

Wirtualne wycieczki po miastach i obiektach budowlanych stają się coraz bardziej modne. Stanowią unikalny dodatek do stron internetowych. Dla niektórych są jedynym możliwym źródłem poznania wielu lokalizacji. W związku z tym jednak rodzi się pytanie, zasygnalizowane już w tytule niniejszego wpisu: czy wirtualne spacery dają miarodajny obraz przedstawianego miejsca? Zwiedzaj, Gościu, ale wyłącznie to, co

Pyły występujące w środowisku pracy, badania pyłów.

Pyły występujące w środowisku pracy, badania pyłów.

Pyły stanowią aerozole, których fazę rozproszoną stanowią cząsteczki stałe. Aerozol to układ koloidalny czyli układ dwóch substancji, w którym jedna jest rozproszona w drugiej. Dzięki temu, że cząstki fazy rozproszonej posiadają jednoimienne ładunki elektryczne, zapobiega to łączeniu się ich w większe krople lub grudki.

Z czego składa się układ hamulcowy

Z czego składa się układ hamulcowy

Cały układ hamulcowy to podzespoły, które w sposób spójny jako zbiór tworzą jedną całość. To właśnie te elementy są odpowiedzialne za zatrzymywanie pojazdu. W sytuacji kiedy choćby jedne z nich nie będzie prawidłowe funkcjonował powoduje to zagrożenie życia dla prowadzącego, ale i też  innych użytkowników ruchu.  W skład całego układu hamulcowego wchodzi między innymi pedał

czytaj więcej

Kontakt i informacje

Voneo.pl - Vortal technologiczno - informacyjny zamieszczający na swoich łamach najświeższe informacje z wielu dziedzin nauki, techniki, świata wirtualnego i realnego. Motto główne to innowacja i nowoczesność.

Dołącz do nas

Popularne działy

© 2014 Voneo wszelkie prawa zastrzeżone.