Subscribe to RSS

Smartwatch. Kaprys czy wygoda?

Telefony już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia, samochody – do przemieszczania się z punktu A do punktu B, telewizory – do nawigowania między telewizyjnymi stacjami. Do tego całego szaleństwa przyłączyły się również zegarki na rękę, którym – co ostatnio bardzo modne – prócz szeregu nowych funkcji ofiarowano również przedrostek „smart”.

Smartwatch

Na czym polega owa „inteligencja” smartwatchy? Spróbujmy zacząć od bardzo ogólnego scharakteryzowania, czym tak naprawdę są. Otóż smartwatchami [wym. smartłocz] określa się zegarki, które działają pod kontrolą systemu operacyjnego, posiadają możliwość sparowania ze smartfonem (wyświetlają SMS-y, wiadomości e-mail, informacje o połączeniach itd.). Innymi słowy smartwatche to takie przedłużenie możliwości Twojego smartfona i możliwość korzystania zeń w znacznie prostszy i szybszy sposób.

Przede wszystkim wygoda

Bo najważniejszą funkcją smartwatcha jest przekazywanie komunikatów ze smartfona. Jedno spojrzenie na nadgarstek wystarczy, abyś sprawdził, czy masz jakieś nieodebrane połączenia, odczytał treść wiadomości SMS. Za pomocą smartzegarka możesz obsługiwać niektóre z funkcji telefonu, jak: odtwarzacz multimediów czy spust migawki.

Zadbaj o formę z zegarkiem

Smartwatch 2

Zdecydowana większość tego typu urządzeń wyposażona jest w funkcje fitness – np. miernik kroków, kalkulator kalorii itp. W modelach z wyższych półek cenowych znajdziesz dodatkowe udogodnienia, między innymi miernik tętna. Jeśli myślisz poważnie o włączeniu smartwatcha do Twoich codziennych treningów, zdecydowanie poleciłbym Ci zegarki SAMSUNGA, np. Gear Fit 2, który możesz nabyć tutaj.

Rozmowy telefoniczne

Część smartwatchy dostępnych na rynku daje użytkownikowi możliwość poczucia się jak wojownik Power Rangers komunikujący się z Zordonem – innymi słowy, wykorzystywane są jako zestaw głośnomówiący dla Twojego telefonu. Choć trzeba tu nadmienić, że istnieją modele niezależne, obsługujące karty sim, dzięki czemu możesz wykonywać połączenia bez pośrednictwa smartfonu.

Sprawdzaj maile, twittuj, publikuj posty na Facebooku

A także przeglądaj strony internetowe (o ile uznasz, że to możliwe, biorąc pod uwagę rozmiary wyświetlacza w inteligentnych zegarkach. Jeśli jednak uznasz, że minimalizm ekranu bynajmniej nie przeszkadza Ci w komfortowym korzystaniu, możesz śmiało korzystać z dobrodziejstw tego, co „tygryski lubią najbardziej”, a więc wszelakiej maści portali społecznościowych, na czele z Facebookiem i Twitterem.

Na koniec ciekawostka, często podawana przez producentów inteligentnych zegarków. Otóż okazuje się, że przeciętny użytkownik smartfonów w ciągu doby odblokowuje swój telefon średnio 200 razy. 200 razy! (sic!). Jak to się przekłada na czas? Otóż naukowcy dowodzą, że wpatrujemy się w ekrany smartfonów średnio 3 godziny na dobę. Jak to się ma w kontekście smartwatchy? Te niepozorne urządzenia mają ten podany czas możliwie jak najbardziej skrócić.

servecom.pl

0 komentarzy

Podobne tematypowrót

Czym kierować się przy wyborze platformy przyschodowej?

Czym kierować się przy wyborze platformy przyschodowej?

Bariery architektoniczne stanowią nie lada wyzwanie dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W ich przypadku pokonanie schodów bardzo często jest czynnością niemożliwą do wykonania bez pomocy osób trzecich. Jednym z dostępnych rodzajów urządzeń zaprojektowanych specjalnie z myślą o niepełnosprawnych są platformy przyschodowe. Platforma przyschodowa – co to takiego? Nigdy wcześniej nie spotkałeś się z

Jaki model dźwigu kuchennego do lokalu gastronomicznego?

Jaki model dźwigu kuchennego do lokalu gastronomicznego?

Postanowiłeś otworzyć własną restaurację? A może zastanawiasz się, jak w prosty sposób usprawnić funkcjonowanie prowadzonego lokalu? Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji aktualnie się znajdujesz, warto, abyś już teraz pomyślał o dodatkowym wyposażeniu, którego obecność w miejscu pracy pozytywnie przełoży się na efektywność oraz wydajność zatrudnionych pracowników. W tym wypadku właściciele dużych restauracji bardzo chętnie

Podnośnik wannowy – w trosce o wygodę i komfort osób z ograniczoną zdolnością ruchową

Podnośnik wannowy – w trosce o wygodę i komfort osób z ograniczoną zdolnością ruchową

W ostatnich latach dużą popularność zyskały wszelkie urządzenia do osób niepełnosprawnych oraz takich z dysfunkcją układu ruchowego, ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Jak się okazuje, niekiedy pomoc tych sprzętów jest wręcz nieoceniona. Zarówno chorzy jak i osoby starsze cierpiące z powodu zaburzeń ruchu mają problem z wykonywaniem wielu prostych czynności chociażby takich jak wieczorna kąpiel. Jak

Mezalians komputera z tabletem, czyli słówko o laptopach 2w1

Mezalians komputera z tabletem, czyli słówko o laptopach 2w1

Koncept jest prosty: niby kupujemy jedno urządzenie, a jednak dostajemy dwa: komputer i tablet. W ostatnim czasie laptopy 2w1 stały się trendem, z którego ludzie korzystają nadzwyczaj chętnie i powszechnie. Rodzi się pytanie: to odzwierciedlenie rzeczywistej wartości użytkowej tych urządzeń, czy może moda, która przeminie równie szybko, co nastała?

czytaj więcej

Kontakt i informacje

Voneo.pl - Vortal technologiczno - informacyjny zamieszczający na swoich łamach najświeższe informacje z wielu dziedzin nauki, techniki, świata wirtualnego i realnego. Motto główne to innowacja i nowoczesność.

Dołącz do nas

Popularne działy

© 2014 Voneo wszelkie prawa zastrzeżone.