Subscribe to RSS

Samochody RC – jak wybrać najlepsze modele do zabawy?

Zanim wejdziemy do sklepu pełnego zdalnie sterowych modeli samochodów, zastanówmy się nad paroma kwestiami. Przemyślany wybór znacząco ułatwi nam późniejszą zabawę i pełną satysfakcję z produktu bez potrzeby odbycia zaawansowanych kursów. Pozwoli to uniknąć niezadowolenia nie tylko naszego, ale również osoby, której chcemy sprawić podarunek. Artykuł powstał z myślą o wszystkim, który zakup samochodów RC mają jeszcze przed sobą. Jego celem jest opis podstawowych faktów, które pozwolą nie zagubić się wśród szerokiej oferty sklepów ze zdlanie sterowanymi modelami.

Exceed-RC-1-8th--ExceedRC18thMadWarrior24GHzNitroRCTruggyw21GasEngineRTRforBeginners

Samochody RC i wybór silnika

Silniki spalinowe swoją popularność zawdzięczają łatwo zauważalnym efektom wizualnym – szybkości i hałasowi, który przypomina odgłosy prawdziwych silników. Modele z elektryką są pod względem skromniejsze. Warto dodać, że sposób tankowania przebiega podobnie jak przy zwykłych samochodach. Oznacza to, że modele o napędzie spalinowym wymagają od swoich użytkowników nawet niewielkiej wiedzy technicznej o działaniu silników. Osoby początkujące, które jeszcze nie miały okazji zetknąć się z nimi mogą poczuć się zagubione.

Samochody RC z silnikiem elektrycznym

Modele z napędem elektrycznym niesłusznie postrzegane są jako cechujące się mniejszą zwrotnością czy szybkością w porównaniu do samochodów spalinowych zdalnie sterowanych. Główną zaletą jest wygodna obsługa, którą docenią nawet osoby początkujące. Poważną niewygodą pozostaje kwestia wyczerpania się baterii, która może przerwać zabawę na określony czas, przeznaczony na podłączenie do prądu. Część modeli posiada opcję dokupienia dodatkowej baterii, co zwiększa długość działania. Młodsi i starsi docenią intuicyjną obsługę oraz godną podziwu szybkość i zwrotność. Samochody RC z silnikiem elektrycznym gwarantują sporo zabawy wszystkim swoim użytkownikom.

rc-monster-truck

Nawierzchnia dla samochodów RC

Wyprzedźmy na moment przyszłe wydarzenia i wyobraźmy sobie miejsca, w których będziemy sterować naszymi zdalnie sterowanymi samochodami. Teren, po którym będzie poruszał się nasz pojazd ma spore znaczenie podczas zakupów. Podział modeli przebiega według rodzaju powierzchni. Dla asfaltowych i równych ulic lub po prostu torów wyścigowych przeznaczono wersję On-Road. Z kolei na trudniejsze, cechujące się nierównością obszary bez obawy o uszkodzenia wypuścimy tylko modele Off-Road. W obrębie obu klas znajdziemy jeszcze dokładniejsze podziały.

Wielkość samochodów RC

Przy próbie zakupu naszego zdalnie sterowanego samochodu staniemy przed wyborem związanym z jego rozmiarem. Kryteria, którymi powinniśmy się kierować to pewność wobec własnych umiejętności i… stan konta. Obowiązuje prosta zasada, w której mniejsze oznacza łatwość sterowania, a większe wzrost ceny. Mniejszą skalę modeli poleca się osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z RC. Co ważne, nie wydrenują portfeli do końca. Warto pamiętać o ograniczeniach związanych z terenem – małe modele nie pokonają przeszkód na swojej drodze.

RCPlus

0 komentarzy

Podobne tematypowrót

Twój laptop zachowuje się głośno? To znak, że woła o pomoc

Twój laptop zachowuje się głośno? To znak, że woła o pomoc

Za każdym razem, gdy wymagasz od swojego komputera czegoś więcej, niż obsługi aplikacji biurowych, ten wyje i świszczy, jakby za chwile miał odlecieć? Zapewne towarzyszy temu zjawisku zauważalny wzrost temperatury oraz drastycznie spowolnienie wydajności. Mam dla Ciebie kiepską wiadomość, Twój przenośny komputer ma problem z chłodzeniem.

Wirtualne spacery – alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania czy zakłamywanie rzeczywistości?

Wirtualne spacery – alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania czy zakłamywanie rzeczywistości?

Wirtualne wycieczki po miastach i obiektach budowlanych stają się coraz bardziej modne. Stanowią unikalny dodatek do stron internetowych. Dla niektórych są jedynym możliwym źródłem poznania wielu lokalizacji. W związku z tym jednak rodzi się pytanie, zasygnalizowane już w tytule niniejszego wpisu: czy wirtualne spacery dają miarodajny obraz przedstawianego miejsca? Zwiedzaj, Gościu, ale wyłącznie to, co

Jakiego atramentu używać?

Jakiego atramentu używać?

Liczba uznanych producentów sprzętu drukarskiego, przy których nie wydrenujemy całego budżetu w trakcie zakupów, jest niewielka, a mimo to na półkach wyspecjalizowanych sklepów możemy wybierać wśród modeli urządzeń, które pozornie nie różnią się w parametrach technicznych. Współcześnie bez zaawansowanej drukarki nie można sobie wyobrazić pracy całego biurach, a coraz częściej także i w domu. Jak

Z czego składa się układ hamulcowy

Z czego składa się układ hamulcowy

Cały układ hamulcowy to podzespoły, które w sposób spójny jako zbiór tworzą jedną całość. To właśnie te elementy są odpowiedzialne za zatrzymywanie pojazdu. W sytuacji kiedy choćby jedne z nich nie będzie prawidłowe funkcjonował powoduje to zagrożenie życia dla prowadzącego, ale i też  innych użytkowników ruchu.  W skład całego układu hamulcowego wchodzi między innymi pedał

Wydrukuj sobie dom

Wydrukuj sobie dom

Chińczyk Ma Yihe po 12 latach badań opracował technologię szybkiej produkcji domów z wykorzystaniem odpadów budowlanych i drukarek 3D – w ciągu doby może powstać aż dziesięć budynków. To kolejny chiński rekord w budownictwie. Również Europejczycy zaczynają testować zastosowanie drukarek w architekturze.

czytaj więcej

Kontakt i informacje

Voneo.pl - Vortal technologiczno - informacyjny zamieszczający na swoich łamach najświeższe informacje z wielu dziedzin nauki, techniki, świata wirtualnego i realnego. Motto główne to innowacja i nowoczesność.

Dołącz do nas

Popularne działy

© 2014 Voneo wszelkie prawa zastrzeżone.