Subscribe to RSS

Parasole ogrodowe a wypoczynek na świeżym powietrzu

Wiosenne weekendy, w sytuacjach gdy nie myślimy jeszcze o wakacyjnych urlopach, staramy się spędzać na świeżym powietrzu, mniej lub bardziej aktywnie. Mogą to być wycieczki rowerowe, zwiedzanie okolicy. Możemy również spędzić czas bardziej leniwie wypoczywając na łonie natury, w parku czy na działce. Piknik z przyjaciółmi w parku czy grill z rodziną na działce to udane pomysły na mile spędzony czas, na świeżym powietrzu i w ciepłym słońcu.

Parasole ogrodowe – funkcje

Parasole ogrodowe – funkcje

Wyprawa rowerowa, na którą się wybierzemy, może zakończyć się właśnie takim piknikiem. Skwer, park, miejski ogród czy też działka są idealnymi miejscami na taką okoliczność. Warto dobrze się przygotować na taką wyprawę. Pytanie co zabrać? Na pewno koc, na którym wszyscy będą mogli się swobodnie rozsiąść. Planując wypad na łono natury warto zaopatrzyć się w przekąski, które możemy zapakować w plastikowe, kolorowe pojemniki z przegródkami i w których jedzenie będzie prezentować się smakowicie.

Parasole ogrodowe

Parasole ogrodowe

Dobrym rozwiązaniem są również parasole ogrodowe, jeśli tylko mamy taką możliwość zabierzmy go ze sobą, gdyż w każdej chwili będziemy się mogli schować w jego cieniu. Pamiętajmy również o zabraniu ze sobą plastikowych sztućcy, dzięki którym będzie nam łatwiej zjeść przygotowane wcześniej jedzenie.

Parasole ogrodowe – funkcje

Ważną funkcją parasola ogrodowego, bez względu na jego typ i rodzaj, jest ochrona przed wszelakimi warunkami atmosferycznymi, ale trzeba przyznać, że na ogół najbardziej przydają nam się parasole ogrodowe w celu ochrony przed słońcem. Bardzo rzadko zdarza się,że chronią nas one przed deszczem. Jeśli pada rzęsisty deszcz mało kto przebywa na świeżym powietrzu, chyba że jest to mała mżawka.

Parasol powinien nie być ani za duży ani za mały

Parasol powinien nie być ani za duży ani za mały

Wybierając parasole ogrodowe należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wielkość, która będzie odpowiadać naszym potrzebom jak również wymiarom naszego ogrodu czy tarasu. Parasol powinien nie być ani za duży ani za mały.

Kupując parasol należy zwrócić uwagę na solidne wykonanie i czaszę.

Jeśli będzie wykonana ze słabej jakości materiałów i drutów możemy spodziewać się sytuacji, w której po krótkim czasie będziemy musieli kupować nowy parasol.

Parasol ogrodowy powinien idealnie komponować się z całym otoczeniem

Parasol ogrodowy powinien idealnie komponować się z całym otoczeniem

Parasol ogrodowy powinien idealnie komponować się z całym otoczeniem naszego ogrody czy tarasu, nie powinien również odstawać za bardzo od mebli ogrodowych – kolorystyką, materiałem, stylistyką. Trzeba pamiętać, że parasol jest elementem, który rzuca nam się w oczy od razu po wejściu do ogrodu, stanowi często jego wizytówkę więc powinien wyglądać estetycznie.

 

parasoleumbrella.pl

0 komentarzy

Podobne tematypowrót

czytaj więcej

Kontakt i informacje

Voneo.pl - Vortal technologiczno - informacyjny zamieszczający na swoich łamach najświeższe informacje z wielu dziedzin nauki, techniki, świata wirtualnego i realnego. Motto główne to innowacja i nowoczesność.

Dołącz do nas

Popularne działy

© 2014 Voneo wszelkie prawa zastrzeżone.