Subscribe to RSS

Odpoczynek bez urządzeń elektronicznych – wczasy z jogą

Niezwykle dużo może nas nauczyć zrezygnowanie z przyjemności, jaką jest korzystanie z urządzeń elektronicznych. Gadżety elektroniczne mogą w bardzo krótkim czasie uzależnić i chociaż pozornie dają nam możliwość kontaktu z innymi ludźmi, to jednocześnie psują prawdziwe relacje międzyludzkie. Wczasy to odpowiedni moment, aby zrezygnować z tego, co dla nas szkodliwe. Z powodzeniem można znaleźć specjalne, zorganizowane wyjazdy, które łączą przyjemne z pożytecznym – ruch, jogę oraz kontakt z przyrodą.

Wpływ elektroniki na zdrowie

Co to jest urządzenie elektroniczne? To nazwa wszelakich urządzeń, które działają dzięki elektronicznym układom cyfrowym. Charakteryzują się emisją niebieskiego światła, które nie wpływa zbyt pozytywnie na nasze zdrowie. Światło pochodzi od komputerów, telewizorów czy telefonów komórkowych. Jednym ze skutków jego nadmiaru mogą być zaburzenia snu.

Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto – przynajmniej raz na jakiś czas – odłożyć na bok wszelkie sprzęty. Wyświetlacz w urządzeniach elektronicznych to coś, co zbyt często przyciąga naszą uwagę i w wielu przypadkach uzależnia. Nie możemy oprzeć się pokusie i sięgamy po telefon niezależnie od pory dnia oraz sytuacji. Warto zrezygnować z tego nawyku.

Wczasy w rytmie SLOW

Nawet czytnik ebooków warto niekiedy zamienić na klasyczną, papierową książkę. Najlepszą okazją dla takich zmian może okazać się kilkudniowy wypoczynek na zorganizowanej wycieczce. Podczas pobytu obowiązuje kilka zasad, w tym także rezygnacja z urządzeń elektronicznych. Jest to czas na wypoczynek, regenerację i proste ćwiczenia – w tym także jogę. Oferta obejmująca takie wczasy, to m.in. wyjazdy dla singli, dla par oraz rodzin. Oto najlepsza okazja, by poznać naturalny tryb dnia oraz idealny moment, by rozpocząć naukę odpowiedniego oddychania. Zdecydowanie pomaga obecność natury oraz osób, które mają podobne zainteresowania i chęć odnalezienia prawdziwej harmonii duszy i umysłu – z dala od zbędnych rozpraszaczy.

Więcej informacji o wczasach z jogą i wyjazdach dla singli znajdziesz na stronie: https://slowandactive.pl

0 komentarzy

Podobne tematypowrót

Trzy miejsca na reklamę, które najbardziej irytują

Trzy miejsca na reklamę, które najbardziej irytują

Znacie ten stan? Wracasz do domu, pełni nadziei, że czeka na ciebie już tylko odpoczynek. Chcesz w spokoju obejrzeć film, najlepiej z ukochaną osobą. Być może czeka na ciebie serial i finalny odcinek, którego nie możesz sobie odmówić? Nie martw się. Reklama na pewno zniszczy ci humor, związany z tą przyjemnością. A jak to się

6 wind, które koniecznie musisz zobaczyć [część 1]

6 wind, które koniecznie musisz zobaczyć [część 1]

W umyśle przeciętnego Kowalskiego windy nie budzą jakichś szczególnych konotacji. Kojarzą się przede wszystkim z wygodą i użytecznością, rzadko kiedy wspomina się o nich w sposób szczególny. A szkoda, bo na świecie istnieje wiele wind, które prócz swojej użyteczności są również niebanalną gratką turystyczną. Przed wami pięć wind, które koniecznie powinniście zobaczyć, a może i

Winda kosmiczna: gdzie kończy się science-fiction, a zaczyna rzeczywistość?

Winda kosmiczna: gdzie kończy się science-fiction, a zaczyna rzeczywistość?

Marzenia o eksploracji kosmosu towarzyszą człowiekowi od dawna. Miniony wiek jest najlepszym obrazem tych marzeń, wszak pozostawił potomności olbrzymią spuściznę w postaci powieści i filmów science-fiction, podejmujących tematykę odkrywania wszechświata przez gatunek ludzki. Jedną ze sztandarowych futurystycznych koncepcji była wzorowana na Wieży Babel winda kosmiczna, mająca transportować ludzi w przestrzeń kosmiczną. Istna fantastyka, nieprawdaż? Cóż,

Wirtualne spacery – alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania czy zakłamywanie rzeczywistości?

Wirtualne spacery – alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania czy zakłamywanie rzeczywistości?

Wirtualne wycieczki po miastach i obiektach budowlanych stają się coraz bardziej modne. Stanowią unikalny dodatek do stron internetowych. Dla niektórych są jedynym możliwym źródłem poznania wielu lokalizacji. W związku z tym jednak rodzi się pytanie, zasygnalizowane już w tytule niniejszego wpisu: czy wirtualne spacery dają miarodajny obraz przedstawianego miejsca? Zwiedzaj, Gościu, ale wyłącznie to, co

Pyły występujące w środowisku pracy, badania pyłów.

Pyły występujące w środowisku pracy, badania pyłów.

Pyły stanowią aerozole, których fazę rozproszoną stanowią cząsteczki stałe. Aerozol to układ koloidalny czyli układ dwóch substancji, w którym jedna jest rozproszona w drugiej. Dzięki temu, że cząstki fazy rozproszonej posiadają jednoimienne ładunki elektryczne, zapobiega to łączeniu się ich w większe krople lub grudki.

czytaj więcej

Kontakt i informacje

Voneo.pl - Vortal technologiczno - informacyjny zamieszczający na swoich łamach najświeższe informacje z wielu dziedzin nauki, techniki, świata wirtualnego i realnego. Motto główne to innowacja i nowoczesność.

Dołącz do nas

Popularne działy

© 2014 Voneo wszelkie prawa zastrzeżone.