Subscribe to RSS

Mezalians komputera z tabletem, czyli słówko o laptopach 2w1

Koncept jest prosty: niby kupujemy jedno urządzenie, a jednak dostajemy dwa: komputer i tablet. W ostatnim czasie laptopy 2w1 stały się trendem, z którego ludzie korzystają nadzwyczaj chętnie i powszechnie. Rodzi się pytanie: to odzwierciedlenie rzeczywistej wartości użytkowej tych urządzeń, czy może moda, która przeminie równie szybko, co nastała?

mezalians-komputera-z-tabletem-czyli-slowko-o-laptopach-2w1

Laptopy 2w1 – co to tak właściwie jest?

Należałoby zacząć od podstawowego podziału tych urządzeń. Otóż, najprościej mówiąc, laptopy 2w1 dzielą się na hybrydowe i konwertowane, a różnice między nimi zasadzają się do sposobu przeobrażania laptop w komputer i na odwrót.

W przypadku tabletów hybrydowych sytuacja wygląda mniej więcej tak, że wszystkie najważniejsze podzespoły znajdują się w obudowie ekranu, który to ekran może stanowić autonomiczne urządzenie. Klawiatura jest tu tylko rozszerzeniem możliwości tabletu, narzędziem ułatwiającym sprawne wprowadzanie tekstu, choć zdarza się, że w niektórych urządzeniach klawiatura posiada dodatkową baterię, co wydatnie wpływa na czas działania tabletu na jednym ładowaniu. Jak wygląda dokowanie w przypadku tego typu urządzeń? Wykorzystywane są zwykle dwa patenty: albo mechaniczne zatrzaski, albo magnetyczny uchwyt.

Trochę inaczej wygląda to w przypadku laptopa konwertowalnego. Tutaj przełączenie z trybu laptopa na tryb tabletu odbywa się poprzez odchylenie ekranu o trzysta sześćdziesiąt stopni. Tak, aby tył jego obudowy stykał się z klawiaturą. Oczywiście po przełączeniu na tryb tabletu klawisz klawiatury są automatycznie wyłączane, co uniemożliwia przypadkowe ich wciśnięcie.

2w1 – czy to ma szanse się przyjąć?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że tego typu urządzenia nie zastąpią mega wydajnych komputerów. Tutaj pojawia się problem z throttlingiem i trudnością z instalowaniem odpowiednich systemów chłodzenia. Z drugiej strony jednak komputery 2w1 są świetnym i wygodnym narzędziem do prac biurowych, zwłaszcza w przypadku tych użytkowników, którzy często pracują w podróży, np. w pociągach. Poradzą sobie również w roli centrum multimedialnego – bez problemu „uciągną” filmy w wysokiej jakości.

fot: servecom.pl

0 komentarzy

Podobne tematypowrót

Czym kierować się przy wyborze platformy przyschodowej?

Czym kierować się przy wyborze platformy przyschodowej?

Bariery architektoniczne stanowią nie lada wyzwanie dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W ich przypadku pokonanie schodów bardzo często jest czynnością niemożliwą do wykonania bez pomocy osób trzecich. Jednym z dostępnych rodzajów urządzeń zaprojektowanych specjalnie z myślą o niepełnosprawnych są platformy przyschodowe. Platforma przyschodowa – co to takiego? Nigdy wcześniej nie spotkałeś się z

Jaki model dźwigu kuchennego do lokalu gastronomicznego?

Jaki model dźwigu kuchennego do lokalu gastronomicznego?

Postanowiłeś otworzyć własną restaurację? A może zastanawiasz się, jak w prosty sposób usprawnić funkcjonowanie prowadzonego lokalu? Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji aktualnie się znajdujesz, warto, abyś już teraz pomyślał o dodatkowym wyposażeniu, którego obecność w miejscu pracy pozytywnie przełoży się na efektywność oraz wydajność zatrudnionych pracowników. W tym wypadku właściciele dużych restauracji bardzo chętnie

Podnośnik wannowy – w trosce o wygodę i komfort osób z ograniczoną zdolnością ruchową

Podnośnik wannowy – w trosce o wygodę i komfort osób z ograniczoną zdolnością ruchową

W ostatnich latach dużą popularność zyskały wszelkie urządzenia do osób niepełnosprawnych oraz takich z dysfunkcją układu ruchowego, ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Jak się okazuje, niekiedy pomoc tych sprzętów jest wręcz nieoceniona. Zarówno chorzy jak i osoby starsze cierpiące z powodu zaburzeń ruchu mają problem z wykonywaniem wielu prostych czynności chociażby takich jak wieczorna kąpiel. Jak

Smartwatch. Kaprys czy wygoda?

Smartwatch. Kaprys czy wygoda?

Telefony już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia, samochody – do przemieszczania się z punktu A do punktu B, telewizory – do nawigowania między telewizyjnymi stacjami. Do tego całego szaleństwa przyłączyły się również zegarki na rękę, którym – co ostatnio bardzo modne – prócz szeregu nowych funkcji ofiarowano również przedrostek „smart”.

czytaj więcej

Kontakt i informacje

Voneo.pl - Vortal technologiczno - informacyjny zamieszczający na swoich łamach najświeższe informacje z wielu dziedzin nauki, techniki, świata wirtualnego i realnego. Motto główne to innowacja i nowoczesność.

Dołącz do nas

Popularne działy

© 2014 Voneo wszelkie prawa zastrzeżone.