Subscribe to RSS

Jaki model dźwigu kuchennego do lokalu gastronomicznego?

Postanowiłeś otworzyć własną restaurację? A może zastanawiasz się, jak w prosty sposób usprawnić funkcjonowanie prowadzonego lokalu? Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji aktualnie się znajdujesz, warto, abyś już teraz pomyślał o dodatkowym wyposażeniu, którego obecność w miejscu pracy pozytywnie przełoży się na efektywność oraz wydajność zatrudnionych pracowników. W tym wypadku właściciele dużych restauracji bardzo chętnie korzystają z praktycznego rozwiązania, jakim jest montaż profesjonalnego dźwigu kuchennego. Jesteś ciekaw, jaki model windy towarowej w tej sytuacji sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy.

Mała winda towarowa
Planując zakup urządzenia dźwigowego do lokalu gastronomicznego, należy skupić się przede wszystkim na jego głównym zastosowaniu. Jeżeli chodzi o restauracje, to tutaj najczęściej wykorzystuje się małe windy towarowe, określane inaczej mianem wind gastronomicznych.
Dźwigi kuchenne oznaczone symbolem „A”, są jednymi z bardziej uniwersalnych urządzeń dźwigowych, wykorzystywanych nie tylko w branży gastronomicznej. Ze względu na swoje niewielkie wymiary oraz praktyczne zastosowanie małe windy towarowe bardzo często instalowane są również w szpitalach, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, urzędach, bankach, domach itp.

W zależności od wybranego modelu ich maksymalny udźwig może wynosić od 50 do nawet 300 kg. Małe windy towarowe zaprojektowane zostały z myślą o szybkim i bezpiecznym transportowaniu pomiędzy piętrami lekkich i niewielkich przedmiotów. W przypadku restauracji zapewne będą to przygotowane dania dla gość, brudne naczynia, produkty spożywcze itp.
Windy dedykowane lokalom gastronomicznym wyposażone są w drzwi otwierane gilotynowo, których wymiar odpowiada szerokości kabiny. Dzięki temu zarówno wyjmowanie, jak i wkładanie towarów do wnętrza kabiny jest bardzo wygodne i komfortowe. Dodatkowo dźwigi posiadają wyjmowaną półkę, przystosowaną do montażu w pionie lub poziomie.
Na czym polega obsługa windy gastronomicznej?
Wbrew pozorom nie jest ona taka skomplikowana, jakby mogło nam się wydawać. Obsługa małej windy towarowej jest banalnie prosta i intuicyjna, dzięki czemu żaden z zatrudnionych pracowników nie powinien mieć z tym najmniejszego problemu. W przeciwieństwie do tradycyjnych wind osobowych tutaj główny panel sterowania znajduje się na zewnątrz i składana on się zaledwie z kilku standardowych przycisków oraz sygnalizację dźwiękową informującą o przybyciu windy na dane piętro.

https://www.windy-towarowe.pl/

0 komentarzy

Podobne tematypowrót

Czym kierować się przy wyborze platformy przyschodowej?

Czym kierować się przy wyborze platformy przyschodowej?

Bariery architektoniczne stanowią nie lada wyzwanie dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W ich przypadku pokonanie schodów bardzo często jest czynnością niemożliwą do wykonania bez pomocy osób trzecich. Jednym z dostępnych rodzajów urządzeń zaprojektowanych specjalnie z myślą o niepełnosprawnych są platformy przyschodowe. Platforma przyschodowa – co to takiego? Nigdy wcześniej nie spotkałeś się z

Podnośnik wannowy – w trosce o wygodę i komfort osób z ograniczoną zdolnością ruchową

Podnośnik wannowy – w trosce o wygodę i komfort osób z ograniczoną zdolnością ruchową

W ostatnich latach dużą popularność zyskały wszelkie urządzenia do osób niepełnosprawnych oraz takich z dysfunkcją układu ruchowego, ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Jak się okazuje, niekiedy pomoc tych sprzętów jest wręcz nieoceniona. Zarówno chorzy jak i osoby starsze cierpiące z powodu zaburzeń ruchu mają problem z wykonywaniem wielu prostych czynności chociażby takich jak wieczorna kąpiel. Jak

Mezalians komputera z tabletem, czyli słówko o laptopach 2w1

Mezalians komputera z tabletem, czyli słówko o laptopach 2w1

Koncept jest prosty: niby kupujemy jedno urządzenie, a jednak dostajemy dwa: komputer i tablet. W ostatnim czasie laptopy 2w1 stały się trendem, z którego ludzie korzystają nadzwyczaj chętnie i powszechnie. Rodzi się pytanie: to odzwierciedlenie rzeczywistej wartości użytkowej tych urządzeń, czy może moda, która przeminie równie szybko, co nastała?

Smartwatch. Kaprys czy wygoda?

Smartwatch. Kaprys czy wygoda?

Telefony już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia, samochody – do przemieszczania się z punktu A do punktu B, telewizory – do nawigowania między telewizyjnymi stacjami. Do tego całego szaleństwa przyłączyły się również zegarki na rękę, którym – co ostatnio bardzo modne – prócz szeregu nowych funkcji ofiarowano również przedrostek „smart”.

czytaj więcej

Kontakt i informacje

Voneo.pl - Vortal technologiczno - informacyjny zamieszczający na swoich łamach najświeższe informacje z wielu dziedzin nauki, techniki, świata wirtualnego i realnego. Motto główne to innowacja i nowoczesność.

Dołącz do nas

Popularne działy

© 2014 Voneo wszelkie prawa zastrzeżone.