Subscribe to RSS

Jak pomóc osobom niepełnosprawnym?

W obecnych czasach coraz bardziej zatracamy się w gonitwie za dobrami doczesnymi, zapominając o tym, że drugi człowiek może potrzebować naszej pomocy. Szczególnie ciężko mają te osoby, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Pomimo tego, że organizowane są różne akcje, które mają poszerzać świadomość obywateli i powstaje wiele miejsc przystosowanych dla inwalidów, wciąż jeszcze jest wiele do zrobienia.

Warto mieć na uwadze to, czy w naszym otoczeniu nie mieszka ktoś, kto potrzebuje szczególnej pomocy właśnie ze względu na swoje ograniczenia zdrowotne. Niekiedy wystarczy tak naprawdę symboliczny gest, by ta druga osoba, która jest w gorszym położeniu, poczuła się lepiej ze względu na to, że jest potrzebna i że jeszcze kogoś obchodzi jej los.

Jak pomóc osobom niepełnosprawnym?

Jak pomóc osobom niepełnosprawnym?

W sprzedaży można znaleźć wiele takich przedmiotów, za pomocą których życie osób niepełnosprawnych stanie się zwyczajnie łatwiejsze. Szczególnie warto wziąć pod uwagę wszystkie te produkty, które sprawiają, że pokonywanie schodów nie stanowi już bariery nie do pokonania. Przykładem mogą być chociażby schodołazy, czyli specjalne transportery schodowe. Osoba niepełnosprawna nie musi schodzić z wózka, jeśli chce zejść na dół, bądź wejść na górę. Wystarczy bowiem przyczepić wózek do takiego urządzenia, by można było komfortowo wjechać na górę, bądź zjechać na dół.

w gonitwie za dobrami doczesnymi, zapominamy o tym, że drugi człowiek może potrzebować pomocy

Warto wspomnieć o tym, że w sprzedaży znajdują się dwa typy takich konstrukcji, czyli schodołazy kroczące i gąsienicowe. W tym pierwszym przypadku urządzenie pokonuje kolejne stopnie, wspinając się po nich. Natomiast schodołaz gąsienicowy przesuwa się w górę lub w dół po krawędzi stopni schodów. Jeśli chcemy, by osoba niepełnosprawna czuła się komfortowo, musimy jeszcze uwzględnić, do jakich schodów chcemy zastosować tego typu urządzenie. Schodołaz kroczący nadaje się bowiem zarówno do schodów prostych, jak i kręconych, a gąsienicowy tylko do prostych.

Takie urządzenia, jak schodołazy przydają się wtedy, gdy trzeba pokonać schody, które znajdują się na zewnątrz. Z kolei w domowym zaciszu lepszym rozwiązaniem mogą być krzesła przyschodowe o ile oczywiście, w domu znajdują się schody proste. Taki wybór jest dobry, jeśli uwzględnimy szybkość, z jaką instaluje się to urządzenie, a także jeśli weźmiemy pod uwagę komfort użytkowania. Dzięki nim osoba niepełnosprawna może stać się w pełni niezależna, co jest bardzo istotne, tak dla niej samej, jak i dla najbliższych. Dodatkowym atutem takich produktów jest to, że można je również z powodzeniem zamocować na zewnątrz.0 komentarzy

Podobne tematypowrót

czytaj więcej

Kontakt i informacje

Voneo.pl - Vortal technologiczno - informacyjny zamieszczający na swoich łamach najświeższe informacje z wielu dziedzin nauki, techniki, świata wirtualnego i realnego. Motto główne to innowacja i nowoczesność.

Dołącz do nas

Popularne działy

© 2014 Voneo wszelkie prawa zastrzeżone.