Subscribe to RSS

Technologie back to homepage

Twój laptop zachowuje się głośno? To znak, że woła o pomoc Twój laptop zachowuje się głośno? To znak, że woła o pomoc

Za każdym razem, gdy wymagasz od swojego komputera czegoś więcej, niż obsługi aplikacji biurowych, ten wyje i świszczy, jakby za chwile miał odlecieć? Zapewne towarzyszy temu zjawisku zauważalny wzrost temperatury oraz drastycznie spowolnienie wydajności. Mam dla Ciebie kiepską wiadomość, Twój przenośny komputer ma problem z chłodzeniem.

Read More

Wirtualne spacery – alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania czy zakłamywanie rzeczywistości? Wirtualne spacery – alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania czy zakłamywanie rzeczywistości?

Wirtualne wycieczki po miastach i obiektach budowlanych stają się coraz bardziej modne. Stanowią unikalny dodatek do stron internetowych. Dla niektórych są jedynym możliwym źródłem poznania wielu lokalizacji. W związku z tym jednak rodzi się pytanie, zasygnalizowane już w tytule niniejszego wpisu: czy wirtualne spacery dają miarodajny obraz przedstawianego miejsca?

Zwiedzaj, Gościu, ale wyłącznie to, co chcę Ci pokazać.

Całkiem niedawno miałem okazję obejrzeć telewizyjny reportaż o kilku (szalonych, moim zdaniem) turystach, którzy postanowili wybrać się w podróż po Korei Północnej. Bardzo szybko przekonali się, że zwiedzanie „zagrody” Kim Dzong Una to jedna wielka gra pozorów. Gra z określonymi regułami, których nieprzestrzeganie niesie ze sobą (realne i nieprzyjemne) konsekwencje.

Czemu o tym wspominam? Cóż, może to dziwne, ale połączyłem skojarzeniowo wycieczkę po Korei Północnej z… wirtualnymi spacerami. Dlaczego? Otóż i tu, i tu zwiedzanie ma charakter liniowy, z góry nakreślony przed podmiot projektujący trasę wycieczki. Turyści we wspomnianym reportażu mogli poruszać się jedynie po przestrzeni, którą wyznaczał im lokalny przewodnik. Wykraczanie poza nią stanowiło zagrożenie zarówno dla nich, jak i dla samego przewodnika, będącego pod stałą kontrolą reżimu koreańskiego dyktatora. Na płaszczyźnie wirtualnych spacerów takich zagrożeń oczywiście nie ma, niemniej jednak jako wirtualny „turysta” masz możliwość „zwiedzania” tylko tych miejsc, które zwiedzić Ci pozwolono.

Nie zachęcę Cię do odwiedzenia miasta, jeśli pokażę Ci jego „ciemną stronę”.

Ma to sens, zwłaszcza jeśli celem tworzenia wirtualnych spacerów jest promowanie danego miejsca. Promowanie, które docelowo ma przyciągać turystów. Aczkolwiek jak byśmy tego nie oceniali, jest to niewątpliwie pewien rodzaj (celowego lub nie) zakłamywania rzeczywistości. Coś na zasadzie zamiatania brudu pod dywan. Improwizowanie bogatej i szczęśliwej z życia Korei.

Po co masz wychodzić z domu, skoro możesz zwiedzać przed monitorem komputera?

Równie dobrze można zapytać, po co Ci obiad, skoro możesz pobrać go z sieci w formacie .jpg? Wirtualne spacery to sympatyczny, a często i bardzo przydatny… ale wciąż tzw. „bajer”. Toteż odpowiedź na pytanie zawarte w tytule wydaje się oczywista.

Więcej na inwentaryzacja3d.pl

Wirtualne wycieczki może i są alternatywą dla tradycyjnego zwiedzania, ale alternatywą dość marną. Bo zwiedzanie wiąże się nie tylko z aspektem wizualnym. Zwiedzanie to również szereg emocji związanych z samą obecnością w danym miejscu. Emocji, których nie wygenerują panoramiczne zdjęcia.

Samochody RC – jak wybrać najlepsze modele do zabawy? Samochody RC – jak wybrać najlepsze modele do zabawy?

Zanim wejdziemy do sklepu pełnego zdalnie sterowych modeli samochodów, zastanówmy się nad paroma kwestiami. Przemyślany wybór znacząco ułatwi nam późniejszą zabawę i pełną satysfakcję z produktu bez potrzeby odbycia zaawansowanych kursów. Pozwoli to uniknąć niezadowolenia nie tylko naszego, ale również osoby, której chcemy sprawić podarunek. Artykuł powstał z myślą o wszystkim, który zakup samochodów RC mają jeszcze przed sobą. Jego celem jest opis podstawowych faktów, które pozwolą nie zagubić się wśród szerokiej oferty sklepów ze zdlanie sterowanymi modelami.

Read More

Jakiego atramentu używać? Jakiego atramentu używać?

Liczba uznanych producentów sprzętu drukarskiego, przy których nie wydrenujemy całego budżetu w trakcie zakupów, jest niewielka, a mimo to na półkach wyspecjalizowanych sklepów możemy wybierać wśród modeli urządzeń, które pozornie nie różnią się w parametrach technicznych. Współcześnie bez zaawansowanej drukarki nie można sobie wyobrazić pracy całego biurach, a coraz częściej także i w domu. Jak nie wyrzucić pieniędzy w błoto i kupić właściwy model odpowiadający naszym potrzebom?

Read More

Z czego składa się układ hamulcowy Z czego składa się układ hamulcowy


Cały układ hamulcowy to podzespoły, które w sposób spójny jako zbiór tworzą jedną całość. To właśnie te elementy są odpowiedzialne za zatrzymywanie pojazdu. W sytuacji kiedy choćby jedne z nich nie będzie prawidłowe funkcjonował powoduje to zagrożenie życia dla prowadzącego, ale i też  innych użytkowników ruchu. 

W skład całego układu hamulcowego wchodzi między innymi pedał hamulca, pompa hamulcowa, zaciski hamulcowe oraz linki hamulca.  Nowatorskie rozwiązania jakie proponują obecnie producenci układów hamulcowych idą w kierunku maksymalnego zapewnienia bezpieczeństwa dzięki układa wspomagającym. Dzięki ich obecności nie musimy wkładać tak wiele siły do hamowania pojazdu, tak jak to bywało w najstarszych modelach.

Zapewniają też o wiele większą wytrzymałość całego układu co zwiększa nasze bezpieczeństwo. Każdy, nawet najnowocześniejszy układ hamulcowy musi być sprawdzany co jakiś czas. Do głównych czynności, które należy wówczas przeprowadzić należy zaliczyć sprawdzenie stopnia zużycia klocków hamulcowych, w jakim stopniu zużyły się tarcze oraz oczywiście wymienić płyn hamulcowy.

Dzięki temu możesz być pewny, że urządzenie będzie nie zawodne, ale dodatkowo warto oszczędzać czasem hamulec nie przyspieszając za bardzo i przewidywać zdarzenia na drodze jakie mogą wystąpić.

Czy w układzie mogą popsuć się linki hamulca

Właściwie każdy zadaje sobie pytanie co może się popsuć w tak spójnym urządzeniu jakim jest układ hamulcowy. Niestety trzeba oznajmić wszem i wobec tak jest tam co się zepsuć i jest tego całkiem dużo.

Podzespoły wchodzące w skład układu to między innymi zaciski hamulcowe, pompa hamulcowa , pedał  hamulca oraz przede wszystkim linki hamulca. Już same dźwięki czy wibracje podczas hamowania powinny nas skłonić do wykonania szczegółowego przeglądu całego układu hamulcowego. Najczęstszym powodem nieprawidłowego funkcjonowania układu hamulcowego jest zużycie kloców hamulcowych oraz tarczy.

Jest duża sztuka przewidzieć jakie elementy będą nam służyły najdłużej. Ale najważniejsze jest to by brać pod uwagę to, że one się po prostu zużywają. Co więcej, na ich stopień zużycia ma wpływ wiele różnorodnych czynników, między innymi technika jazdy, zwłaszcza długotrwałe hamowanie. Podczas jazdy klocki hamulcowe są nieustannie nagrzewane.

Co prawda jedne z najbardziej wytrzymałym elementem układu jest tak zwany hamulec ręczny który właściwie się nie psuje, ale przypadkiem może się okazać, że zapomnimy go wyłączyć i pojedziemy i już go nie mamy. Ale nie ma co się martwić łatwo to naprawić. Wystarczy jedna wizyta u mechanika.

Kontakt i informacje

Voneo.pl - Vortal technologiczno - informacyjny zamieszczający na swoich łamach najświeższe informacje z wielu dziedzin nauki, techniki, świata wirtualnego i realnego. Motto główne to innowacja i nowoczesność.

Dołącz do nas

Popularne działy

© 2014 Voneo wszelkie prawa zastrzeżone.