Subscribe to RSS

Bez kategorii back to homepage

Podnośnik wannowy – w trosce o wygodę i komfort osób z ograniczoną zdolnością ruchową Podnośnik wannowy – w trosce o wygodę i komfort osób z ograniczoną zdolnością ruchową

W ostatnich latach dużą popularność zyskały wszelkie urządzenia do osób niepełnosprawnych oraz takich z dysfunkcją układu ruchowego, ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Jak się okazuje, niekiedy pomoc tych sprzętów jest wręcz nieoceniona. Zarówno chorzy jak i osoby starsze cierpiące z powodu zaburzeń ruchu mają problem z wykonywaniem wielu prostych czynności chociażby takich jak wieczorna kąpiel. Jak zatem w prosty sposób pomóc takim osobom?

Dla osoby w pełni sprawnej szybkie wejście i wyjście z dużej wanny to żaden kłopot, jeżeli w Twojej rodzinie lub najbliższym otoczeniu znajduje się starsza lub schorowana to z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego jakie trudności sprawia jej samo poruszanie się a co dopiero samodzielne zadbanie o higienę osobistą. Chorzy choć nie mogą to chcą być jak najbardziej niezależni od innych, szczególnie w przypadku codziennej wieczornej rutyny.
Całkiem niedawno w sprzedaży na polskim rynku pojawiły się profesjonalne podnośniki wannowe, których celem jest umożliwienie chorym z dysfunkcją ruchową samodzielne wykąpanie się we wannie. Urządzenie to z wyglądu przypomina krzesło, jest wygodne oraz odpowiednio wyprofilowane tak by korzystanie z niego było nadzwyczaj komfortowe.
Zastanawiasz się na czym polega praca podnośnika wannowego? Choć sama konstrukcja urządzenia jest skomplikowana, to już jego obsługa nie sprawia żadnych kłopotów. Podnośnik wannowy jak sama nazwa wskazuje jest pewnego rodzaju podnośnikiem, wykonującym standardowe ruchy góra-dół, urządzenie należy umieścić wewnątrz wanny. Kolejnym krokiem jest napełnienie jej dowolną ilością wody, po tym osoba korzystająca z podnośnika musi wygodnie usiąść na krześle i przy pomocy łatwego w obsłudze pilota sterującego nacisnąć przycisk „dół”, w tym momencie podnośnik zacznie powoli się obniżać, co umożliwi choremu zażycie gorącej kąpieli. Wciskając przycisk „góra” krzesło stopniowo będzie się podnosić, wracając do tzw. punktu wyjścia. Tym sposobem osoba z ograniczoną zdolnością ruchową samodzielnie i bez wysiłku oraz narażania swojego zdrowia i życia wykąpie się we własnej wannie.

Firma Lift PLUS dysponuje różnymi modelami podnośników wannowych, to co je łączy to wysoka jakość wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania. Dużą zaletą podnośników wannowych jest ich kompaktowy wymiar, po złożeniu urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca co ułatwia jego przechowywanie oraz swobodne przenoszenie.

https://www.liftplus.pl/

Mezalians komputera z tabletem, czyli słówko o laptopach 2w1 Mezalians komputera z tabletem, czyli słówko o laptopach 2w1

Koncept jest prosty: niby kupujemy jedno urządzenie, a jednak dostajemy dwa: komputer i tablet. W ostatnim czasie laptopy 2w1 stały się trendem, z którego ludzie korzystają nadzwyczaj chętnie i powszechnie. Rodzi się pytanie: to odzwierciedlenie rzeczywistej wartości użytkowej tych urządzeń, czy może moda, która przeminie równie szybko, co nastała?

Read More

Smartwatch. Kaprys czy wygoda? Smartwatch. Kaprys czy wygoda?

Telefony już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia, samochody – do przemieszczania się z punktu A do punktu B, telewizory – do nawigowania między telewizyjnymi stacjami. Do tego całego szaleństwa przyłączyły się również zegarki na rękę, którym – co ostatnio bardzo modne – prócz szeregu nowych funkcji ofiarowano również przedrostek „smart”.

Read More

Kontakt i informacje

Voneo.pl - Vortal technologiczno - informacyjny zamieszczający na swoich łamach najświeższe informacje z wielu dziedzin nauki, techniki, świata wirtualnego i realnego. Motto główne to innowacja i nowoczesność.

Dołącz do nas

Popularne działy

© 2014 Voneo wszelkie prawa zastrzeżone.