Subscribe to RSS

Czym kierować się przy wyborze platformy przyschodowej?

Bariery architektoniczne stanowią nie lada wyzwanie dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W ich przypadku pokonanie schodów bardzo często jest czynnością niemożliwą do wykonania bez pomocy osób trzecich. Jednym z dostępnych rodzajów urządzeń zaprojektowanych specjalnie z myślą o niepełnosprawnych są platformy przyschodowe.
Platforma przyschodowa – co to takiego?
Nigdy wcześniej nie spotkałeś się z tą nazwą? Chciałbyś wiedzieć, czym tak naprawdę są i do czego służą profesjonalne platformy przyschodowe? Otóż to nic innego jak specjalistyczne, samoobsługowe urządzenie, wyposażone w napęd, przystosowane do transportowania osób na wózku inwalidzkim wzdłuż schodów prostych lub krętych. Jak sama nazwa wskazuje, konstrukcja urządzenia przypomina tradycyjną platformę dźwigową.
Zastosowanie platform przyschodowych
Platformy przyschodowe ze względu na kompaktowe wymiary oraz możliwość szybkiego i bezproblemowego składania stosuje się najczęściej jako zamiennik klasycznych wind dla niepełnosprawnych. Na polskim rynku znajdują się zarówno urządzenie dedykowane do montażu wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Platformę dla niepełnosprawnych można zainstalować między innymi w szpitalach, domach opieki, ośrodkach rehabilitacyjnych, w parku itp. Jednym słowem, wszędzie tam, gdzie z przyczyn niesprzyjających warunków architektonicznych niemożliwa jest instalacja windy dla osób na wózkach inwalidzkich.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie platformy dla niepełnosprawnych?
W pierwszej kolejności oczywiście należy skupić się na doborze właściwego rodzaju platformy przyschodowej. Jak już wiadomo do wyboru mamy urządzenia wewnętrzne oraz zewnętrzne. Kolejnym niezwykle istotnym aspektem jest prawidłowe dopasowanie ogólnych rozmiarów platformy. Jej wymiary uzależnione są od kilku czynników, a mianowicie miejsca instalacji oraz sposobu montażu. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji wskazane dokonanie rzetelnych pomiarów miejsca zamontowania.
Zastanawiasz się, gdzie można zakupić profesjonalną platformę przyschodową? Jedną z firm zajmujących się zarówno sprzedażą, jak i późniejszą instalacją urządzeń jest firma Lift Plus, w której to ofercie znajdziemy specjalistyczne urządzenia dźwigowe dla osób z ograniczoną zdolnością ruchową. Szeroki i różnorodny asortyment umożliwia dopasowanie odpowiedniego modelu sprzętu do indywidualnych potrzeb chorego oraz warunków architektonicznych docelowego miejsca montażu zakupionego urządzenia.

https://www.liftplus.pl/

0 komentarzy

Podobne tematypowrót

Jaki model dźwigu kuchennego do lokalu gastronomicznego?

Jaki model dźwigu kuchennego do lokalu gastronomicznego?

Postanowiłeś otworzyć własną restaurację? A może zastanawiasz się, jak w prosty sposób usprawnić funkcjonowanie prowadzonego lokalu? Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji aktualnie się znajdujesz, warto, abyś już teraz pomyślał o dodatkowym wyposażeniu, którego obecność w miejscu pracy pozytywnie przełoży się na efektywność oraz wydajność zatrudnionych pracowników. W tym wypadku właściciele dużych restauracji bardzo chętnie

Podnośnik wannowy – w trosce o wygodę i komfort osób z ograniczoną zdolnością ruchową

Podnośnik wannowy – w trosce o wygodę i komfort osób z ograniczoną zdolnością ruchową

W ostatnich latach dużą popularność zyskały wszelkie urządzenia do osób niepełnosprawnych oraz takich z dysfunkcją układu ruchowego, ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Jak się okazuje, niekiedy pomoc tych sprzętów jest wręcz nieoceniona. Zarówno chorzy jak i osoby starsze cierpiące z powodu zaburzeń ruchu mają problem z wykonywaniem wielu prostych czynności chociażby takich jak wieczorna kąpiel. Jak

Mezalians komputera z tabletem, czyli słówko o laptopach 2w1

Mezalians komputera z tabletem, czyli słówko o laptopach 2w1

Koncept jest prosty: niby kupujemy jedno urządzenie, a jednak dostajemy dwa: komputer i tablet. W ostatnim czasie laptopy 2w1 stały się trendem, z którego ludzie korzystają nadzwyczaj chętnie i powszechnie. Rodzi się pytanie: to odzwierciedlenie rzeczywistej wartości użytkowej tych urządzeń, czy może moda, która przeminie równie szybko, co nastała?

Smartwatch. Kaprys czy wygoda?

Smartwatch. Kaprys czy wygoda?

Telefony już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia, samochody – do przemieszczania się z punktu A do punktu B, telewizory – do nawigowania między telewizyjnymi stacjami. Do tego całego szaleństwa przyłączyły się również zegarki na rękę, którym – co ostatnio bardzo modne – prócz szeregu nowych funkcji ofiarowano również przedrostek „smart”.

czytaj więcej

Kontakt i informacje

Voneo.pl - Vortal technologiczno - informacyjny zamieszczający na swoich łamach najświeższe informacje z wielu dziedzin nauki, techniki, świata wirtualnego i realnego. Motto główne to innowacja i nowoczesność.

Dołącz do nas

Popularne działy

© 2014 Voneo wszelkie prawa zastrzeżone.